Najnowsze wiadomości ze świata

Srebrny łańcuszek uratował życie ofierze strzelaniny

Mężczyzna wdał się w kłótnię, która zakończyła się strzelaniną. Życie uratował mu srebrny łańcuszek.

Zdarzenie miało miejsce w mieście Commerce City w Kolorado. Mężczyzna, którego tożsamości nie ujawniono, wdał się w kłótnię. W jej trakcie jego oponent sięgnął po broń – pistolet w kalibrze .22 – i wystrzelił w jego stronę.

Lokalna policja ujawniła w mediach społecznościowych, że kula uderzyła w srebrny łańcuszek, który nosił na szyi, i w nim utknęła. Dodali, że gdyby nie ten łańcuszek, o szerokości ok. centymetra, pocisk trafiłby go w szyję i najprawdopodobniej zabił. Siła uderzenia była tak duża, że łańcuszek przebił mu skórę, ale mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń.


Policja na razie nie ujawniła powodu tej kłótni ani innych szczegółów zajścia. Ujawnili tylko, że strzelec został po niej aresztowany na miejscu. Usłyszał zarzut usiłowania morderstwa.
Policjanci zauważyli też, że ten łańcuszek najprawdopodobniej nie był wykonany z czystego srebra, gdyż srebro jest miękkie i raczej nie powstrzymałoby kuli. „Więc może zastanówcie się dwa razy, zanim zaczniecie krytykować podróbki” – napisali.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NBC Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij