Publicystyka

Spurek domaga się narzucenia parytetów płci. Choć sama ma z tym problem w swoim zespole

Sylwia Spurek znalazła kolejny “ważny” problem, z którym muszą się zmierzyć władze krajowe w dobie pandemii koronawirusa. Europoseł Zielonych uważa bowiem, iż w mediach jest za mało ekspertek, dlatego domaga się wprowadzenia prawa, które narzuciłoby parytety. W odpowiedzi internauci przypomnieli byłej zastępczyni RPO o jej własnym zespole.

Nie chcemy czekać latami, aż media się ogarną! Czas na prawo, które narzuci parytety w mediach. I jak za brak kwot na listach wyborczych grożą sankcje, tak za brak parytetów w mediach też powinny grozić sankcje. Koniec z wymówkami! – czytamy we wpisie Sylwii Spurek.

Problem jednak w tym, że sama eurodeputowana do Parlamentu Europejskiego ma problem z zachowaniem parytetów płci, o czym najlepiej świadczy skład jej zespołu.

Wówczas była zastępczyni Adama Bodnara tłumaczyła, iż otrzymała ok. 200 aplikacji, spośród których musiała wybrać “3 najbardziej kompetentne osoby”, którymi okazały się być kobiety. Rzecz jasna zatrudnianie ludzi w oparciu o ich kompetencje nie jest niczym złym, a wręcz wydaje się być normalnym kryterium podczas etapu rekrutacji. I najpewniej post Spurek o jej zespole przeszedłby bez większego echa – gdyby nie fakt, iż znana z feministycznych poglądów europoseł już od bardzo dawna krzyczy o zachowywaniu parytetów czy równości, choć, jak widać, sama ma z nimi problem. O czym również przypomnieli jej internauci.

W komentarzach nie brakuje również opinii, że skoro polityk domaga się zachowania parytetów w mediach, to powinna być konsekwentna i domagać się ich również m.in. w kopalniach, hutach czy kamieniołomach. Niektórzy nie ukrywają jednak zaskoczenia, iż mówiąca o tolerancji, demokracji i wolności wyboru Spurek bardzo często próbuje narzucać swoje idee.

https://twitter.com/koniarilla/status/1340383828733546498

https://twitter.com/M65850465/status/1340380807429574662

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot. Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij