Najnowsze wiadomości z kraju

Sprzedawał przez internet meble, których nie miał; oszukał niemal kilkadziesiąt osób w całym kraju

23-latek z powiatu gnieźnieńskiego (woj. wielkopolskie), za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego sprzedawał meble ogrodowe. Pomimo przyjęcia zapłaty, nie wysyłał towaru kupującym. W ten sposób mężczyzna oszukał 30 osób w całym kraju. Grozi mu do 8 lat więzienia.

O sprawie poinformowała we wtorek gnieźnieńska policja. Jak podano, młody mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego sprzedawał za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego meble ogrodowe po okazyjnych cenach; łącznie sprzedał kilkadziesiąt sztuk takich produktów.

“23-letni sprzedawca nie wysyłał swoim klientom zakupionych i opłaconych mebli. Mało tego, on ich w ogóle nie posiadał. Tym samym oszukał 30 osób z terenu całej Polski” – podała policja.

Wskazano również, że sprawa oszustwa wyszła na jaw, kiedy nieprawidłowości przy obsłudze rachunku bankowego zgłosił na policję jeden z banków. W trakcie wykonywanych czynności przez policjantów z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej okazało się, że oszustem jest 23-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego. Policjanci ustalili też, że pokrzywdzonych w tej sprawie jest 30 osób.

Policja podała, że 23-latek nie kwestionował swojej winy. Powiedział policjantom, że zrobił to, bo ma trudną sytuację finansową i w ten sposób chciał zarobić sobie na własne potrzeby.

Mężczyźnie grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: PAP Autor: Anna Jowsa
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij