Najnowsze wiadomości ze świata

Sprawca masakry w Filadelfii nosił damskie ciuchy, popierał Black Lives Matter

W poniedziałek w Filadelfii doszło do masowej strzelaniny, w której zginęło pięć osób, a dwójka dzieci odniosła rany. Media informują, że podejrzany o jej dokonanie fotografował się w damskich ciuchach i był zwolennikiem ruchu Black Lives Matter.

Masakra miała miejsce w poniedziałek wieczorem w dzielnicy Kingsessing. Ubrany w kominiarkę i kamizelkę kuloodporną oraz uzbrojony w karabin i pistolet mężczyzna zaczął strzelać do samochodów i przechodniów. Zabił łącznie 5 osób – 15-latka i cztery osoby dorosłe w wieku 20-59 lat. Zranił też dwójkę dzieci. 13-latek otrzymał kilka postrzałów w nogi. Trafił w nogi także 2-latka, który podróżował samochodem. Jego brat-bliźniak i matka zostali poranieni przez szkło z wybitej szyby. Na szczęście ich stan jest stabilny. Gdy na miejsce dotarła policja, napastnik wdał się z nimi w strzelaninę, ale dał się w końcu aresztować. Aresztowano także drugiego mężczyznę, ale został wypuszczony, gdy policja stwierdziła, że strzelał w samoobronie.

Media informują, że zatrzymanym był mieszkający kilka przecznic dalej 40-letni Kimbrady Carriker. Z zawodu był informatykiem, założył własną firmę, która oferowała usługi programistyczne i miała zając się tworzeniem gier komputerowych, ale zdaje się być nieaktywna od 2019 roku. Miał również wcześniejszy konflikt z prawem. W 2003 roku został oskarżony o nielegalne posiadanie broni, noszenie jej w miejscu publicznym. W ramach ugody z sądem przyznał się do pierwszego zarzutu w zamian za rezygnację z dwóch pozostałych, dostał trzy lata w zawieszeniu. Na razie nie wiadomo, jaki był jego motyw, ale policja ustaliła, że nie znał swoich ofiar i najprawdopodobniej wybrał je przypadkowo.

Jak informuje dziennik NYPost, Carriker zamieścił na swoim Facebooku co najmniej dwa zdjęcia, w których był ubrany w wypchany czymś stanik i kobiecą bluzkę i kolczyki. Ostatnie zamieścił w marcu. Prowadzące jego sprawę biuro prokuratora okręgowego Filadelfii nie zdradziło na razie oficjalnie jego tożsamości, ale początkowo używało wobec niego zaimków on/jego. Obecnie jednak używają genderowych zaimków oni/ich – jego rzecznik prasowy wyjaśnił telewizji CNN, że zdecydowali się na tę zmianę „w oparciu o informacje, jakie teraz mamy”.

NYPost informuje też, że na swoim Facebooku regularnie wyrażał poparcie dla rasistowskiego ruchu Black Lives Matter. Opublikował też w maju 2020 roku nagranie z płonącym radiowozem, na którym uczestnicy zamieszek napisali farbą ACAB – amerykański odpowiednik ChwDP. „Byłem tam, gdzie byłeś ty?” – napisał pod nim. Na razie nie jest jednak jasne, czy to on był autorem tego nagrania.

Źródło: Stefczyk.info na podst. CNN, NYPost Autor: WM
Fot. PAP/EPA/TRACIE VAN AUKEN

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij