Wiadomości sportowe z kraju i świata

Sportowiec bez rąk znowu został mistrzem świata. Nagroda, jaką dostał, go rozbawiła

Niepełnosprawny sportowiec Ricardo Ten, który nie ma nogi i obu rąk, po raz trzeci w karierze został mistrzem świata w kolarstwie niepełnosprawnych. Nie potrafił powstrzymać śmiechu kiedy organizatorzy wręczyli mu nagrodę.

Ricardo Ten Argiles w wieku ośmiu lat dotknął linii wysokiego napięcia. Obrażenia były tak poważne, że lekarze zdecydowali się amputować mu lewą nogę i obie ręce. Mimo tego wypadku został pływakiem, a pierwszy z trzech złotych medali paraolimpijskich wywalczył w 1996 roku w Atlancie. W końcu postanowił przerzucić się na kolarstwo.

W poniedziałek 47-letni sportowiec po raz trzeci w życiu został mistrzem świata w tej dyscyplinie. Oprócz medalu pozbawiony rąk sportowiec dostał w nagrodę od organizatorów i sportowców imprezy… luksusowy zegarek. Przyjął niefortunny prezent z uśmiechem, żartując ze swojego stanu i pozując z nim do zdjęć, z wyciągniętym językiem. Nie zdradził jednak, co zrobi z tym zegarkiem.

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij