Najnowsze wiadomości z kraju

Spłonęło kolejne wysypisko śmieci

Trwa czarna seria pożarów. Tym razem spłonęło wysypisko śmieci w miejscowości Łąki.

O pożarze pierwsze poinformowało Radio Wrocław. Państwowa Straż Pożarna we Wrocławiu dostała zgłoszenie o pożarze ok. 20:25. Na miejsce wysłano pięć zastępów straży.

 

Wirtualna Polska poinformowała, że zapaliły się stare opony. Pożar objął teren o powierzchni ok. 400 metrów kwadratowych. Udało się go opanować ok. 22. Następnie strażacy rozpoczęli dogaszanie.

W momencie, gdy wybuchł pożar, na składowisku nie było pracowników. Nie trzeba więc było organizować ewakuacji. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

To już kolejny pożar, do jakiego doszło w ostatnich dniach w Polsce. W poniedziałek spłonęło nielegalne wysypisko w Siemianowicach Śląskich. Tego samego dnia zapłonął dach szkoły w Grodzisku Mazowieckim. Doszło także do pożaru w szkole pożarniczej w Poznaniu. W nocy z niedzieli na poniedziałek w Bytomiu spłonęło na zajezdni 10 autobusów, a w niedzielę rano spłonęła w Warszawie hala targowa.

Źródło: Stefczyk.info na podst. WP.pl Autor: WM
Fot. PAP/Leszek Szymański

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij