Najnowsze wiadomości z kraju

Spłonęła fabryka Lloyda w Bydgoszczy

W Bydgoszczy doszło do pożaru zabytkowej Fabryki Lloyda. Budynku nie udało się uratować.

Pożar wybuchł parę minut po trzeciej rano. Płomienie zauważył przypadkowy świadek, który poinformował o nich straż pożarną. Natychmiast skierowano na miejsce strażaków.
Pożar był na tyle intensywny, że do jego gaszenia skierowano aż 14 jednostek. Płomienie błyskawicznie rozeszły się po zabytkowej hali.

Niestety budynku nie udało się uratować. Hala jest kompletnie zniszczona, a jej dach się zawalił. Obecnie trwa dogaszanie pogorzeliska. Na szczęście w pożarze nikt nie zginął ani nie odniósł obrażeń.

Stocznia i Fabryka Maszyn na Kapuściskach Małych powstała w 1887 roku. Produkowano tam m.in. kotły parowe, żurawie, łańcuchy holownicze, ale także wyposażenie gorzelni. W 2000 roku budynek został odrestaurowany i powstało w nim multimedialne centrum kulturalne.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Gazeta Wyborcza Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij