Najnowsze wiadomości z kraju

Śpiewak ostro o Marcie Lempart. Wytyka hipokryzję zwolennikom Tuska

– Marta Lempart, pobudka – napisał na platformie X (dawniej Twitter) aktywista Jan Śpiewak. Do swojego wpisu dołączył ironicznego mema, w którym szydzi z hipokryzji organizatorki strajków kobiet.

Aktywista odnosił się do kwestii związanych zapowiedziami zmian w prawie dotyczącym aborcji, które przed wyborami zapowiadali politycy Koalicji Obywatelskiej i Lewicy. Choć jeszcze niedawno Donald Tusk deklarował, że ustawa zezwalająca na aborcję do 12 tygodnia będzie jedną z pierwszych po wyborach, to dziś nawet lewicowi liderzy nowej powyborczej koalicji nie ukrywają, że nic takiego się nie zdarzy.

– Aborcja w tym Sejmie, moim zdaniem, nie przejdzie -mówił we wtorek w RMF FM współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Dopóki Lewica nie będzie miała o wiele silniejszej reprezentacji, to te sprawy nie zostaną załatwione – ocenił.

Polityk odniósł się do uwagi, że kwestia aborcji nie znajdzie się w ustaleniach koalicyjnych.

– Jesteśmy partią, która uważa, że prawo kobiety do aborcji do 12 tygodnia jest prawem, o którym ona ma prawo decydować całkowicie. Niestety jest tak, że nie mamy wystarczającej siły przebicia, żeby przeforsować kwestię dwunastego tygodnia. Ustawa zostanie złożona, jedni zagłosują z partii rządzących za nią, inni nie – powiedział.

– Są dwie partie, które to blokują – pan Hołownia i to jest PSL – wskazał.

Oświadczył, że “jeżeli chodzi o sprawę aborcji w Polsce – dopóki Lewica nie będzie miała o wiele silniejszej reprezentacji, to te sprawy nie zostaną załatwione”.

W tym kontekście Śpiewak zaapelował do Marty Lempart o większą aktywność…

Źródło: Stefczyk.info Autor: red.
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij