Najnowsze wiadomości z kraju

Sparodiował pochód ze zwłokami Zbigniewa Godlewskiego. Działacz Lewicy Razem został zawieszony w prawach członka

Podczas środowego protestu przeciwko orzeczeniu TK w Gdyni doszło do skandalicznego zajścia. Kilku uczestników sparodiowało pochód stoczniowców z grudnia 1970 roku, którzy na drzwiach nieśli ciało Zbigniewa Godlewskiego (“Janka Wiśniewskiego”). Wśród nich znalazł się członek Lewicy Razem.

Jak informuje PAP, mężczyzna został zawieszony w prawach członka przez partię.

Jakub Żynis, członek Lewicy Razem, który w ubiegłym roku startował z list tego ugrupowania podczas wyborów parlamentarnych, był jedną z osób biorących udział w sparodiowaniu pochodu ze zwłokami Zbigniewa Godlewskiego, który 50 lat temu przebiegł ulicą Świętojańską. Manifestanci na tej samej ulicy zaczęli nieść drzwi, na którym została położona kukła kobiety ubrana w biało-czerwone barwy.

Sprawa oburzyła wielu Polaków, zwłaszcza mieszkańców Trójmiasta, których rodziny wciąż pamiętają wydarzenia, jakie rozegrały się na Pomorzu pół wieku temu. Tymczasem według Anny Górskiej, członka Krajowego Zarządu Razem, partia stanowczo odcina się od tego typu zachowań dodając, iż nie mieli pojęcia o planowanym przez niego happeningu.

– Z pewnością nie było na niego zgody i się od niego odcinamy – powiedziała w rozmowie z PAP Górska.

Zarząd krajowy podejmie decyzję w sprawie jego (Żynisa – red.) zawieszenia – dodała.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij