Najnowsze wiadomości ze świata

Spadochroniarz skoczył z dachu wieżowca. Jego spadochron się nie otworzył

33-letni spadochroniarz skoczył z dachu wieżowca w Tajlandii. Nie otworzył mu się spadochron.

Tzw. BASE jumping – co jest skrótem od angielskich słów budynek, antena, przęsło mostu, ziemia – polega na skakaniu ze spadochronem z jakiegoś wysokiego miejsca, wieżowca, klifu itp. Jest uznawane za najbardziej niebezpieczną formę spadochroniarstwa, gdyż skoczek ma bardzo mało czasu na otwarcie spadochronu, istnieje też ryzyko, że zderzy się z budynkiem z którego skacze.

33-letni Brytyjczyk Nathy Odinson postanowił skoczyć z 29-piętrowego wieżowca w mieście Pattaya w Tajlandii. W sobotę wieczorem wszedł na jego dach w towarzystwie znajomych, którzy mieli nagrać jego skok celem publikacji w mediach społecznościowych.

Niestety nie poszło tak, jak planował. Jego spadochron, z nieznanych na razie powodów, się nie otworzył. Mężczyzna runął na ziemię, uderzając po drodze o drzewo. Zginął na miejscu.

Sprawę bada obecnie tajska policja. Śledztwo koncentruje się na tym dlaczego spadochron nie otworzył się poprawnie. To skądinąd częsta przyczyna wypadków w tym sporcie, a z racji niezwykle krótkiego czasu lotu skoczkowie BASE nie korzystają ze spadochronów zapasowych. Portal The Nation dowiedział się od ochroniarzy, że Odinson już wcześniej skakał z dachu tego wieżowca.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Independent Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij