Najnowsze wiadomości z kraju

Solidarność idzie do walki z “Zielonym ładem” wspólnie z rolnikami. Duda zapowiada wielką demonstrację

– Na dzisiejszym posiedzeniu Komisja Krajowa podjęła dwie bardzo ważne decyzje. Pierwsza z nich dotyczy demonstracji, którą zorganizujemy 10 maja w Warszawie (…). Chcemy też powtórzyć to, co robiliśmy już w 2012 roku, też za rządu pana premiera Donalda Tuska, czyli ogólnokrajowe referendum, tym razem w sprawie tzw. Zielonego Ładu. Chcemy spytać o tę politykę Polaków (…), bo przecież te „zielone” dyrektywy dosięgną każdego obywatela – mówił Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, w rozmowie z Cezarym Krysztopą i Rafałem Wosiem. Rozmowę opublikował portal Tysol.pl.

Przypomnijmy, obradująca w Spale Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” przyjęła 14 marca br. uchwałę, zgodnie z którą 10 maja zorganizuje protest przeciw polityce tzw. Zielonego Ładu.

Przedstawiciele związku zauważają, iż “rozwiązania wdrażane w ramach Zielonego Ładu w przyszłości przełożą się m.in. na podwyżki opłat za prąd, ciepło, nowe podatki za energię i paliwo, zakaz ogrzewania paliwami kopalnymi, a także wzrostu cen żywności i zagrożenia żywnościowego kraju”.

– NSZZ «Solidarność» postanawia głośno wyrazić swój sprzeciw wobec takiej polityki, organizując protest 10 maja 2024 roku, a podczas tego protestu będziemy domagać się głębokiej rewizji polityki klimatycznej Unii Europejskiej – napisano w uchwale.

M. in. do tych kwestii odnosił się przewodniczący NSZZ “S” w rozmowie z redakcją tysol.pl:

– Od dawna wiedzieliśmy, że tempo tych złych zmian, które dosięgną każdego pracownika w Polsce, ale przede wszystkim obywatela, jest dla nas niebezpieczne – mówił Piotr Duda.

Lider “S” zapowiedział dalsze protesty i dodawał także, że dla związku poparcie rolników podczas ich protestu 6 marca było bardzo ważne. To właśnie dlatego “Solidarność” planuje już kolejną demonstrację i będzie domagać się referendum w sprawie tzw. “Zielonego Ładu”:

– Na dzisiejszym posiedzeniu Komisja Krajowa podjęła dwie bardzo ważne decyzje. Pierwsza z nich dotyczy demonstracji, którą zorganizujemy 10 maja w Warszawie (…). Chcemy też powtórzyć to, co robiliśmy już w 2012 roku, też za rządu pana premiera Donalda Tuska, czyli ogólnokrajowe referendum, tym razem w sprawie tzw. Zielonego Ładu. Chcemy spytać o tę politykę Polaków (…), bo przecież te „zielone” dyrektywy dosięgną każdego obywatela – tłumaczył Duda.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij