Wojciech Korda Wiadomości sportowe z kraju i świata

Smutna informacja dla świata kolarskiego. Młody belgijski kolarz nie przeżył operacji

Lekarzom szpitala w Antwerpii nie udało się utrzymać przy życiu młodego kolarza belgijskiego Tijla de Deckera (Lotto Dstny Development), który po zderzeniu na treningu z samochodem przebywał na tamtejszym oddziale intensywnej terapii.

22-letni sportowiec doznał w środę poważnych obrażeń i stracił sporo krwi po zderzeniu z samochodem podczas treningu i został przewieziony do szpitala w Lier. Po niezbędnej operacji kolarza przetransportowano do kliniki uniwersyteckiej w rodzinnej Antwerpii.

“Jesteśmy wstrząśnięci jego śmiercią. W piątek rano Tilj przegrał walkę o Życie. Zapamiętamy w naszej pamięci tego utalentowanego młodego zawodnika, niezwykle serdecznego i przyjacielskiego” – powiedział szef Lotto Dstny Development Stephane Heulot.

De Decker, który zasilił szeregi tej grupy w tym roku uważany był za niezwykle utalentowanego kolarza młodego pokolenia.

Tegoroczny wyścig Eschborn – Frankfurt U23 De Decker ukończył na czwartym miejscu, wygrał także etap Tour of Taiwan i zwyciężył w wyścigu Paryża-Roubaix Espoire. W niedzielę De Decker był czwarty w belgijskich mistrzostwach U23.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij