Najnowsze wiadomości z kraju

Śmiertelny wypadek w Tatrach

Ratownicy TOPR na pokładzie śmigłowca przetransportowali do Zakopanego ciało młodego turysty, który spadł w przepaść idąc Orlą Percią pomiędzy Pośrednim a Zadnim Granatem – poinformował PAP ratownik dyżurny Jakub Hornowski.

Według relacji ratowników, turysta wędrował Orlą Percią samotnie. O wypadku centralę TOPR w Zakopanem zawiadomili turyści, którzy widzieli jak turysta spada skalnymi zboczami na stronę Doliny Buczynowej. Upadek około 300 m zboczem okazał się śmiertelny.

Wezwani na pomoc ratownicy TOPR zabrali ciało turysty na pokład śmigłowca i przetransportowali do Zakopanego.

Jak powiedział ratownik dyżurny, przyczyny wypadku nie są znane. Turyści, którzy zadzwonili do TOPR nie widzieli samego momentu wypadku, ale wiadomo, że w miejscu gdzie doszło do upadku nie ma już pokrywy śnieżnej.

W sobotę w Tatrach panuje słoneczna i ciepła pogoda, zachęcająca do górskich wypraw. W wyższych partiach Tatr Wysokich, zwłaszcza w żlebach, zalega jeszcze miejscami twardy śnieg.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Przemytnicy ludzi postrzelili policjanta

0 0

Botanicy zmienią rasistowskie nazwy roślin

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij