mężczyzna spadł z Giewontu Najnowsze wiadomości z kraju

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Mężczyzna spadł z Giewontu

W tatrach doszło do tragicznego wypadku. W czwartek turyści znaleźli na szlaku plecak, ale w pobliżu nikogo nie było. Okazało się, że jego właściciel spadł z Giewontu w trudno dostępną przepaść. W piątek ciało młodego mężczyzny ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowali do Zakopanego.

Jak przekazała stacja RMF FM, w czwartek wieczorem na szczycie Giewontu odnaleziono plecak. Bagaż był pełny, ale w okolicy nie było jego właściciela. W związku z tym o sytuacji poinformowano ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Służby ratunkowe, które tego samego dnia wyruszyły na poszukiwania zaginionego mężczyzny, odnalazły jego ciało. Okazało się, że spadł on w stromą i trudno dostępną przepaść. Ze względu na zapadający wówczas zmrok zdecydowano, że ratownicy spróbują podjąć ciało mężczyzny następnego dnia.

W piątkowy poranek akcja została wznowiona. Zadysponowano do niej 25 ratowników TOPR, którym z powietrza pomagał śmigłowiec. Ostatecznie ciało mężczyzny udało się wydobyć z przepaści i przetransportowano zmarłego do Zakopanego.

Ratownicy TOPR przetransportowali do Zakopanego w piątek ciało turysty, który w czwartek spadł z Giewontu w stronę Doliny Strążyskiej – przekazał ratownik dyżurny Piotr Konopka.

Służby Tatrzańskiego Parku Narodowego zwracają uwagę na trudne warunki, jakie panują w Tatrach. Choć jeszcze w czwartek było słonecznie, to w piątek zaczął padać deszcz. Z tego względu na szlakach jest mokro, a rankiem w górnych partiach gór jest ślisko.

Zobacz też:

Śmiertelny wypadek w słowackich Tatrach. Polak spadł z 50 metrów

Źródło: stefczyk.info/na podst.RMF FM Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Niemcy przywrócą pobór do wojska

0 0

Trzej 16-latkowie pobili mężczyznę. Ofiara zmarła w szpitalu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij