Najnowsze wiadomości z kraju

Śmiertelny pożar w DPS-ie. Pensjonariusz zatrzymany

Jedna osoba zmarła wskutek pożaru, który wybuchł w niedzielę rano w Domu Pomocy Społecznej w Przytocku w powiecie słupskim (Pomorskie). Ogień mógł zaprószyć jeden z pensjonariuszy.

„Krótko po godz. 10.00 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze Domu Pomocy Społecznej w Przytocku, w gminie Kępice. Na miejsce zadysponowano 16 zastępów PSP i OSP z powiatów słupskiego i bytowskiego” – relacjonował mł. kpt. Piotr Basarab z Komendy Miejskiej PSP w Słupsku. Dodał, że udało się zlokalizować pożar. Trwa jego dogaszanie.

Młodszy aspirant Jakub Bagiński z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przekazał PAP, że ogień objął poddasze jednego z budynków, z którego ewakuowano 13 osób.

„Jedna z osób była nieprzytomna. Mimo prowadzonej reanimacji zmarła. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pożar mógł wywołać jeden z pensjonariuszy. Mężczyzna został zatrzymany” – podał.

Wszystkie okoliczności związane ze zdarzeniem będą wyjaśniane przez policję pod nadzorem prokuratury.

Źródło: PAP Autor: Dariusz Sokolnik
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij