Najnowsze wiadomości ze świata

Śmiertelna sprzeczka sąsiadów. Zginął interweniujący policjant

Tragedią zakończyła się w niedzielę sprzeczka pomiędzy skonfliktowanymi sąsiadami z mieście Andujar, w Andaluzji, na południu Hiszpanii. W zdarzeniu śmierć poniósł interweniujący policjant zaatakowany przez uczestnika sporu.

Dramat, jak podała w komunikacie policja, nastąpił na jednej z ulic hiszpańskiego miasta podczas kłótni z udziałem kilku sąsiadów. Jeden z nich, jak twierdzą świadkowie, zachowywał się “wyjątkowo gwałtownie”, wymachując przed domem jednego z miejscowych rezydentów młotkiem i nożem.

Agresywny mężczyzna nie tylko nie zastosował się do poleceń przybyłego na miejsce sporu policyjnego patrolu, ale zaatakował też jednego z dwóch funkcjonariuszy nożem, uderzając w brzuch.

Kiedy napastnik skierował się w stronę drugiego policjanta ten oddał strzały zabijając na miejscu agresora.

Pomimo szybko podjętej akcji ratunkowej śmierć poniósł też po przewiezieniu do szpitala uderzony nożem policjant. Bezpośrednią przyczyną jego zgonu było zatrzymanie akcji serca.

Ranny od uderzenia w głowę został drugi funkcjonariusz. Jego życiu, jak podały andaluzyjskie służby medyczne, nie zagraża niebezpieczeństwo.

Źródło: PAP Autor: Marcin Zatyka
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij