Najnowsze wiadomości z kraju

Śmiertelna nawałnica nad Polską. Nie żyje kobieta, w którą trafił piorun

Nie żyje 76-letnia mieszkanka powiatu jędrzejowskiego, w którą trafił piorun. Podczas czwartkowej nawałnicy, która przeszła nad regionem świętokrzyskim, strażacy interweniowali 15 razy, wyjeżdżając głównie do połamanych konarów drzew.

Jędrzejowscy policjanci otrzymali w czwartek wieczorem informację, że ma terenie jednej z posesji w miejscowości Aleksandrów w gminie Sędziszów, leży nieprzytomna kobieta, w którą uderzył piorun.

“76-latka została przewieziona do szpitala. Niestety, po dwóch godzinach otrzymaliśmy informację, że kobieta zmarła” – powiedziała PAP st. sierż. Beata Soboń z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie.

Poza tym tragicznym zdarzeniem, czwartkowa nawałnica nie wyrządziła poważniejszych szkód. Świętokrzyscy strażacy interweniowali 15 razy, wyjeżdżając głównie do połamanych konarów drzewa gałęzi.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek dla regionu świętokrzyskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Meteorolodzy zaznaczyli, że ze względu na dynamiczną sytuację, stopień ostrzeżenia może zostać podniesiony na wyższy stopień.

Alert obowiązuje dla całego regionu w piątek od godz. 13 do 22.

W piątek od godz. 12 do 18 obowiązuje też ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Temperatura maksymalna w dzień ma wynieść od 30 st. C do 33st. C. Temperatura minimalna w nocy od 18 st. C do 20 st. C.

Źródło: PAP Autor: Janusz Majewski
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij