Najnowsze wiadomości ze świata

Słynny youtuber twierdzi, że miał zaproszenie na ekspedycję na Titanica

Słynny youtuber Mr Beast poinformował, że miał zaproszenie na ekspedycję na Titanica, która zakończyła się tragedią. Zdecydował się jednak odmówić.

18 czerwca należąca do firmy OceanGate łódź podwodna Titan zanurzyła się, by jej pasażerowie mogli zobaczyć wrak Titanica. Na jej pokładzie był właściciel tej firmy Stockton Rush, francuski ekspert od Titanica Paul-Henri Nargeolet, brytyjski miliarder i odkrywca Hamish Harding oraz pakistański biznesmen Shahzada Dawood i jego 19-letni syn Sulaiman, członkowie jednej z najbogatszych pakistańskich rodzin. Po godzinie i 45 minutach statek-matka stracił z nią kontakt. Po kilkudniowych poszukiwaniach amerykańska straż przybrzeżna ustaliła, że w trakcie zejścia doszło do jej implozji, a pasażerowie zginęli na miejscu.

Mr Beast, którego prawdziwe nazwisko to Jimmy Donaldson, to obecnie najpopularniejszy użytkownik serwisu streamingowego Youtube. 25-latka śledzi obecnie aż 162 miliony użytkowników, a jego majątek jest szacowany na ok. pół miliarda dolarów. W niedzielę poinformował na Twitterze, że był zaproszony na tę ekspedycję, ale odmówił.

Youtuber pokazał fragment SMSa, który miał otrzymać wcześniej. „Także, pod koniec miesiąca udam się na Titanica w łodzi podwodnej. Ekipa byłaby zachwycona gdybyś dołączył” – widać na opublikowanym przez niego zrzucie ekranu, ale nie ujawnił, kto mu ją wysłał. „To trochę przerażające, że mogłem na niej być” – przyznał.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NYPost Autor: WM
Fot. PAP/EPA/SHAHZAIB AKBER

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij