Wiadomości sportowe z kraju i świata

Słynny pomnik Chrystusa w Rio de Janeiro w koszulce Pelego

Podświetlona koszulka Pelego pojawiła się na słynnym pomniku Chrystusa w Rio de Janeiro – w ten sposób Brazylia oddała cześć legendarnemu piłkarzowi, który zmarł przed rokiem. Pierwsza rocznica śmierci minęła w piątek.

Jak poinformowała “Fundacja Pele”, projekcja na pomniku to hołd “dla piłkarza, który za swego życia zaczarował cały świat i zawsze będzie wielką inspiracją dla wszystkich Brazylijczyków”.

Na ogromną statuę Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro “nałożono” koszulkę reprezentacji Brazylii z napisem “Pele” i numerem “10”.

Pamięć o słynnym zawodniku uczciła także m.in. Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA), która opublikowała wideo z najsłynniejszymi momentami z jego kariery i przesłaniem, że dziedzictwo Pelego “będzie żyło wiecznie”

Trzykrotny mistrz świata, z 1958, 1962 i 1970 roku, uważany często za najlepszego piłkarza w historii, zmarł 29 grudnia 2022 roku w szpitalu w Sao Paulo w wyniku niewydolności wielonarządowej spowodowanej nowotworem jelita grubego (we wrześniu 2021 roku przeszedł operację usunięcia guza okrężnicy). Miał 82 lata.

Władze Brazylii po jego śmierci ogłosiły trzy dni żałoby.(PAP)

Źródło: Autor:
Fot. PAP/EPA/ANDRE COELHO
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij