Najnowsze wiadomości ze świata

Słynny antyszczepionkowiec zgodził się, żeby za pieniądze nie krytykować AstryZeneci

Słynny antyszczepionkowiec Piers Corbyn miał się zgodzić na to, żeby za 10 tysięcy funtów nie krytykować szczepionki AstryZeneci i skupić się na Pfizerze i Modernie. Nie wiedział, że padł ofiarą prowokacji.

Corbyn, brat byłego szefa Partii Pracy, jest jednym z najbardziej znanych brytyjskich antyszczepionkowców. Wielokrotnie twierdził, że wirus nie istnieje i nie ma żadnej pandemii. Brał udział w manifestacjach przeciwko lockdownowi i na jednej z nich został nawet aresztowany.

Dwóch brytyjskich jutuberów, Josh Pieters i Arcie Manners, postanowiło sprawdzić jak silne są jego przekonania. Skontaktowali się więc z Corbynem i przedstawili jako inwestorzy posiadający akcje AstryZeneci. Wcześniej musieli kupić jedną ich akcję za 100 funtów, aby wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

Jutuberzy spotkali się z Corbynem w ogródku restauracji. Dookoła rozstawione były ukryte kamery. W trakcie rozmowy przyznali, że zainwestowali w akcje AstryZeneci i zaczęli krytykować szczepionki Moderny i Pfizera. Następnie powiedzieli mu, że zgadzają się z jego poglądami i chcą finansować jego dalszą antyszczepionkową działalność, po czym pokazali mu kopertę z 10 tysiącami funtów.

Corbyn zgodził się ją przyjąć ale zaznaczył, że te pieniądze nie wpłyną na to co robi. „Inwestorzy” zasugerowali mu, że chcą tylko, żeby skoncentrował się na Pfizerze i Modernie i stwierdzili, że chcieliby mu przekazywać kolejne dotacje. Corbyn miał być otwarty na ten pomysł i zaczął notować sobie zalety AstryZeneci. Powiedział też, że jeśli ktoś spyta go skąd wziął te pieniądze, to powie, że dostał je od właściciela restauracji a nie inwestorów w AstręZenecę. Na koniec spotkania przyjął od nich kopertę z pieniędzmi – która w międzyczasie została podmieniona na kopertę z banknotami z gry Monopoly.

Kiedy jutuberzy wrzucili swoje nagranie do internetu Corbyn stwierdził, że zostało „silnie zedytowane”. Stwierdził również, że myślał, że naprawdę chcą wspomóc jego antyszeczepionkową krucjatę i wykazał się naiwnością przyjmując od nich kopertę z pieniędzmi.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Independent Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij