Polska Rozrywka

Słynny amerykański reżyser został Polakiem. To było wielkie pragnienie jego rodziców

Według informacji “Wprost”, Darren Aronofsky, amerykański reżyser od takich filmów jak “Requiem dla snu”, “Zapaśnik” czy “Czarny łabędź” uzyskał polskie obywatelstwo – poinformował portal.

“Tak, mogę tylko potwierdzić, że pan Darren Aronofsky miesiąc temu został już oficjalnie obywatelem Polski” – mówi w rozmowie z “Wprost” mec. Marcin Mamiński, który pomagał amerykańskiemu reżyserowi w uzyskiwaniu polskiego obywatelstwa.

Jak wyjaśnia portal, “procedura jest dość długa”. “Oficjalny czas oczekiwania trwa zwykle 4-5 lat. Jednak w przypadku Aronofsky’ego pomogli jego polscy przodkowie. Babka Darrena była Polką. Wyemigrowała z częścią rodziny do Stanów Zjednoczonych” – podano.

“Pragnieniem rodziców Aronofsky’ego było, żeby kiedyś został Polakiem” – mówi mec. Mamiński.

Portal przypomniał, że pełnometrażowym debiutem Aronofsky’ego “było +Pi+ z premierą w 1998 roku”. “Film kosztował zaledwie 60 tys. dolarów, a okazał się kinowym hitem, który w ciągu roku zarobił ponad 3 miliony dolarów. W 2000 roku ukazał się jego +Requiem dla snu+. 6 lat później +Źródło+ z Hugh Jackmanem i Rachel Weisz w rolach głównych. Najwięcej nominacji do Oscara przyniósł mu +Czarny łabędź+” – czytamy.

Źródło: (PAP) Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij