Rozrywka

Słynny aktor pomógł w poszukiwaniach zaginionej świni

Pewnej rodzinie zaginęła ich ukochana świnia. W jej poszukiwaniach pomógł słynny aktor.

Zdarzenie miało miejsce w Pensylwanii. Rodzina Chelsea Rumbaugh kupiła 13 października dwuletnią, ważącą 90 kilo świnię rasy Juliana. Zamieszkała na ich farmie. Rodzina bardzo szybko ją polubiła. Nazwali ją Kevin Bacon.

Dzień po jej zakupie zwierzę uciekło jednak ze swojego kojca. Początkowo trzymała się blisko farmy, dawała się nawet pogłaskać synowi Rumbaugh. W końcu jednak uciekła do otaczających ją gęstych lasów. Czasami z nich wychodziła, odwiedzała okoliczne gospodarstwa. Rankami wracała do domu, ale uciekała, gdy właściciele próbowali się do niej zbliżyć.

Rumbaug powiedziała mediom, że jej zdaniem świnia się z nią drażniła. Była jednak na tyle szybka, że próby jej dogonienia nie przynosiły skutku. Rumbaug stworzyła więc poświęconą jej stronę na Facebooku, którą zatytułowała „Sprowadźcie Kevina Bacona do domu!”. Chciała w ten sposób poinformować o sprawie lokalnych mieszkańców i myśliwych. Jej strona, na której opowiadała o poszukiwaniach zaginionej świni, szybko zaczęła zyskiwać popularność. Zaczęły o niej też pisać lokalne media.

W końcu o całej sprawie dowiedział się prawdziwy Kevin Bacon. Aktor nie obraził się o to, że ktoś nazwał jego nazwiskiem wieprzka. Zamiast tego postanowił pomóc w poszukiwaniach. Udostępnił tę stronę na swoim profilu w aplikacji Threads, apelując o sprowadzenie jej do domu. Sprawiło to, że świnia z dnia na dzień stałą się gwiazdą internetu.

Kevin wrócił do domu

Rumbaug w końcu udało się ją złapać. Jako przynęty użyła drożdżówki. Dodała do niej Benadryl – lek przeciwhistaminowy, którego efektem ubocznym jest senność. Po zauważeniu, że Kevin ją zjadł, myślała, że będzie musiała znaleźć śpiącą świnię. Ten jednak o własnych siłach wrócił do kojca. Zamknęła za nim bram. Gdy się obudził, był zły przez ok. półtorej minuty, a potem zaakceptował swój los.

Teraz Kevin odpoczywa po swoich przygodach i znowu przyzwyczaja się do obecności ludzi. Rumbaug tymczasem planuje utworzenie w swojej farmie sanktuarium dla innych zaginionych świń i otwarcie jej dla dzieci i dorosłych, którzy mają problemy psychologiczne. Zastanawiają się również nad stworzeniem książek dla dzieci, pisanych z perspektywy Kevina.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot. GabboT, CC BY-SA 3.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij