Najnowsze wiadomości ze świata

Słynna organizacja harcerska zmienia nazwę. Nowa ma być neutralna płciowo

Organizacja Boy Scouts of America (BSA) poinformowała, że wkrótce zmieni nazwę. Nowa ma być neutralna płciowo i pokazywać ich inkluzywność i tolerancję.

BSA to jedna z największych organizacji harcerskich na świecie i największa organizacja młodzieżowa w USA. Należy do niej ok. miliona osób w wieku 5-21 lat, i blisko pół miliona dorosłych instruktorów, wolontariuszy itp. Szacuje się, że od jej założenia w 1910 roku przeszło przez nią ponad 130 milionów osób. BSA była jednym z założycieli Światowej Organizacji Ruchu Skautowskiego.

Podczas corocznego spotkania na Florydzie BSA ujawniła, że wkrótce zmieni nazwę. Teraz będzie się nazywać Scouting America. Przedstawiciele BSA stwierdzili, że ta zmiana, która zacznie obowiązywać od lutego przyszłego roku, ma pokazać, że wszyscy są mile widziani w ich organizacji. Prezydent BSA Roger A. Krone powiedział, że mimo zmiany nazwy ich misja – „uczenie młodych ludzi jak być gotowym na życie” – nie ulegnie zmianie.

Już wcześniej, w 2013 roku, BSA zgodziła się na przyjmowanie homoseksualnej młodzieży, a dwa lata później na homoseksualnych instruktorów i wolontariuszy. W 2019 roku zgodzili się także na przyjmowanie dziewczyn. To wywołało spore kontrowersje, bowiem tradycyjnie dziewczyny należą do organizacji Girl Scouts of America. Obecnie do BSA należy ich ok. 175 tys.

Jak zauważają amerykańskie media, ta zmiana może mieć też związek ze skandalem dotyczącym wykorzystywania seksualnego młodzieży. W ostatnich latach BSA została oskarżona przez dziesiątki tysięcy byłych członków, którzy twierdzą, że byli molestowani przez instruktorów. W zeszłym roku zgodziła się zapłacić 2,46 miliarda dolarów dla 82 tys. ofiar molestowania. Sprawiło to, że znalazła się na skraju upadku i musiała przejść reorganizację by uniknąć bankructwa.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot. Jarek Tuszyński

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij