Najnowsze wiadomości ze świata

Służba ochrony informacji Ukrainy: ponad 50 tys. cyberataków na państwowe zasoby w jednym tygodniu

Od 9 do 15 czerwca na zasoby informacyjne ukraińskich organów państwowych przeprowadzono ponad 50 tysięcy ataków cybernetycznych, które z sukcesem zablokowano – podała w piątek ukraińska państwowa służba łączności specjalnej i ochrony informacji.

Służba ta poinformowała, że we wskazanym okresie zablokowano 50 571 ataków różnego rodzaju – o 17 proc. więcej niż tydzień wcześniej. Zablokowano m.in. ataki na zasoby internetowe prezydenta Ukrainy – podano w komunikacie.

Zarejestrowano też w tym czasie ponad milion “podejrzanych zdarzeń”, a większość z nich to próby otrzymania praw użytkownika.

Ukraińska redakcja Radia Swoboda przypomina, że niedawno Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) poinformowała, że jej specjaliści z dziedziny cyberbezpieczeństwa wykryli szkodliwe oprogramowanie rozpowszechniane przez służby specjalne Rosji. Według SBU celem ataku były komputery organów władzy państwowej, samorządu i obiektów infrastruktury krytycznej.

 

Źródło: PAP Autor: Natalia Dziurdzińska
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij