Najnowsze wiadomości z kraju

Śledztwo ws. pogryzienia przez rottweilery. Mężczyzna jest w stanie krytycznym

Prokuratura Rejonowa w Płońsku wszczęła śledztwo w sprawie pogryzienia przez psy rasy rottweiler 57-letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w jednym z gospodarstw w miejscowości Omięciny. Poszkodowany przebywa w szpitalu w Warszawie. Jego stan jest krytyczny.

Jak poinformowała w poniedziałek PAP prokurator rejonowa w Płońsku Ewa Ambroziak, ze wstępnych ustaleń wynika, że 57-latek został zaatakowany i dotkliwie pogryziony przez dwa rottweilery podczas wykonywania prac porządkowych w stadninie koni, do których został zatrudniony – wcześniej policja podawała, że mężczyznę zaatakowały trzy psy.

“W sprawie zostało wszczęte śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na obecnym etapie postępowania nikomu nie przedstawiono zarzutów. Będziemy szczegółowo badali wszystkie okoliczności zdarzenia” – powiedziała PAP prokurator Ambroziak.

Jak wyjaśniła, do zdarzenia doszło 17 listopada na terenie posesji należącej do stadniny koni, gdzie zatrudniony był 57-latek, wykonujący drobne prace porządkowe, jak np. grabienie liści.

“Tego dnia właściciele wyjechali ze stadniny wcześnie rano. Na posesji funkcjonowały wtedy trzy kamery, umożliwiające podgląd. Dzięki temu w pewnym momencie właścicielka zauważyła, że pracujący tam 57-latek został zaatakowany przez dwa rottweilery. Niezwłocznie powiadomiła o tym swoich rodziców i sąsiada, który próbował odgonić psy, drażniąc je przy ogrodzeniu” – przekazała szefowa prokuratury rejonowej w Płońsku.

Jak zaznaczyła, 57-latek został dotkliwie pogryziony przez psy, przebywa wciąż w szpitalu w Warszawie, a jego stan określany jest nadal jako krytyczny. “Mężczyzna doznał bardzo poważnych obrażeń, szczególnie rąk i głowy, ale ślady pogryzień, wręcz rozerwania, stwierdzono na całym ciele” – podkreśliła prokurator Ambroziak.

Dodała, iż aktualnie psy znajdują się pod obserwacją powiatowego lekarza weterynarii. “Psy były szczepione. Na posiadanie dwóch z nich właściciele mieli zezwolenie. Trzeci pies, także rottweiler, to szczeniak, który – jak wynika ze wstępnych ustaleń – nie atakował mężczyzny” – powiedziała prokurator rejonowa w Płońsku.

Według wcześniejszych ustaleń policji, poszkodowany 57-letni mężczyzna jest zameldowany na terenie gminy Serock, ale w ostatnim czasie zamieszkiwał gdzie indziej, przy czym na terenie gospodarstwa w miejscowości Omięciny wykonywał różne prace porządkowe od mniej więcej dwóch tygodni.

Po ataku psów ranny mężczyzna został przetransportowany do jednego ze szpitali w Warszawie przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, jak wówczas podawano – w stanie zagrażającym jego życiu.

Po zdarzeniu policja informowała również, że gdy doszło do ataku na 57-latka, psy nie były zamknięte na terenie posesji, natomiast wcześniej nie były agresywne.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij