kradzież laptopów Najnowsze wiadomości z kraju

Śledczy zbadają, czy doszło do znieważenia zwłok 87-latka. Ciało znaleziono w zamrażarce

Cieszyńscy śledczy prowadzą postępowanie w sprawie zbezczeszczenia zwłok zmarłego w ubiegłym roku 87-letniego mężczyzny z Brennej, a także oszustwa. Rzecznik bielskiej prokuratury rejonowej Agnieszka Michulec podała PAP, że śmierć seniora nastąpiła z przyczyn naturalnych.

“Jest już – nieprawomocna jeszcze – decyzja o umorzeniu śledztwa w zakresie nieumyślnego spowodowania śmierci. (…) Sekcja zwłok nie wykazała niczego poza naturalnymi przyczynami zgonu. (…) W dalszym ciągu toczy się jednak postępowanie w kierunku przestępstw: (…) oszustwa i zbezczeszczenia zwłok” – powiedziała we wtorek prokurator Michulec.

Rzecznik podkreśliła, że potencjalnemu sprawcy może grozić kara do 8 lat więzienia.

Ciało starszego mężczyzny zostało odnalezione jesienią ubiegłego roku w jednym z domów w Brennej na Śląsku Cieszyńskim. Lokalne media informowały, że znajdowało się w zamrażarce. Zawiadomienie o śmierci złożył jeden z członków rodziny.

Prokuratura nie ujawniła szczegółów. “Sprawa jest niewątpliwie nietypowa” – powiedziała wówczas prok. Michulec.

Źródło: PAP Autor: Marek Szafrański
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij