Najnowsze wiadomości z kraju

Skremowano niewłaściwe zwłoki. Ciała zmarłych zamienił szpital

W Szpitalu Kieleckim św. Aleksandra doszło do pomyłki, przez co do kremacji wydano niewłaściwe zwłoki. Ciało zmarłej pacjentki miało zostać zabrane ze szpitala wbrew woli rodziny i skremowane. Sprawą zajmuje się policja i prokuratura.

O zdarzeniu poinformowało we wtorek “Echo Dnia”. Sprawa wyszła na jaw, gdy rodzina zmarłej kobiety zgłosiła się na okazanie zwłok w umówionym wcześniej zakładzie pogrzebowym. Jak się okazało, szpital wydał zwłoki innemu zakładowi, który już je skremował.

Mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach potwierdziła, że w miniony piątek śledczy otrzymali zawiadomienie, z którego treści wynikało, że podczas wydawania ciał do kremacji doszło do pomyłki.

„Prowadzimy w sprawie czynności polegające m.in. na przesłuchiwaniu świadków, a także zabezpieczamy materiał dowodowy” – przekazała policjantka.

Wewnętrzną procedurę wyjaśniającą wszczął Szpital Kielecki im. św. Aleksandra. „Pozostajemy do dyspozycji Rodziny zmarłej Pacjentki oraz właściwych organów” – podkreślono w oświadczeniu przesłanym do mediów.

„Jednocześnie informujemy, że Szpital nie współpracuje z zakładem odpowiedzialnym za zdarzenie, a jego wstęp na teren Szpitala miał miejsce wyłącznie na żądanie rodziny zmarłego Pacjenta, którego zwłoki były przeznaczone do kremacji. Sprawa zostanie zgłoszona do Prokuratury celem wyjaśnienia działania zakładu pogrzebowego” – przekazano.

Źródło: PAP Autor: Wiktor Dziarmaga
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij