Najnowsze wiadomości z kraju

Skok na kokainową kontrabandę. Holendrzy próbowali ukraść narkotyki zdeponowane w gdyńskim terminalu

Dziewięciu Holendrów, w tym jedną osobę nieletnią, zatrzymało Centralne Biuro Śledcze Policji w związku z próbą kradzieży 120 kilogramów kokainy, która jest przechowywana w terminalu kontenerowym w Gdyni – poinformowała prokuratura.

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk poinformowała PAP, że od 8 do 10 grudnia 2023 roku zatrzymano łącznie 9 osób, w tym jedną osobę nieletnią. 

“Wszyscy zatrzymani to obywatele Holandii, zaangażowani w proceder obrotu znaczną ilością środków odurzających – w ilości nie mniejszej niż 120 kilogramów kokainy” – dodała prokurator Wawryniuk.

 

Holendrzy, którzy próbowali ukraść narkotyki zdeponowane na terenie terminala kontenerowego w Gdyni, usłyszeli zarzuty.

 

Jak podała prokuratura, zatrzymani przyjechali do Polski i usiłowali przejąć opakowania z kokainą. W tym celu weszli przez płot na teren terminala kontenerowego w Gdyni oraz usunęli plombę kontenerową. Narkotyków nie zdążyli ukraść, bo zostali zatrzymani przez policję.

 

“Ośmiu zatrzymanym prokurator zarzucił udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu przewóz środków odurzających na teren Rzeczpospolitej oraz udział w obrocie znaczną ilością środków odurzających” – przekazała PAP prokurator Wawryniuk.

 

Wszyscy podejrzani zostali aresztowani. Nieletni decyzją Sądu Rejonowego Wydział Rodzinny i Nieletnich został umieszczony w schronisku dla nieletnich na okres trzech miesięcy.

 

Postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. O zatrzymaniach Holendrów, jako pierwsze poinformowało Radio Gdańsk.

Źródło: PAP Autor: Krzysztof Wójcik
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij