Najnowsze wiadomości z kraju

Skandaliczny wyrok TSUE. Były więzień Auschwitz nie może dochodzić odszkodowania sugestię o “polskich obozach śmierci”

Zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE Stanisław Zalewski, były więzień Auschwitz, nie może dochodzić w swoim kraju odszkodowania za sformułowanie o “polskich obozach śmierci”. Zdaniem posłanki PiS Anny Kwiecień to kolejne orzeczenie kompromitujące tą instytucję.

Sprawa dotyczy postępowania, jakie toczyło się przed polskim sądem z powództwa Zalewskiego przeciwko portalowi Mittelbayerische.de, który w jednym ze swoich artykułów zasugerował, iż niemieckie obozy koncentracyjne w rzeczywistości miały być “polskie”. Jak się okazuje, zdaniem TSUE, były więzień Auschwitz nie może jednak dochodzić odszkodowania z tego tytułu przed sądem w Polsce.

Dla mnie to skandaliczny wyrok. Pokazuje, że w UE są obywatele lepszej i gorszej kategorii. Niestety nie ma czegoś takiego jak sprawiedliwość – ocenia Anna Kwiecień w rozmowie z TVP Info.

Posłanka PiS stwierdza, że to kolejny wyrok Trybunału, po sprawie dotyczącej Turowa, który kompromituje tą instytucje w ciągu ostatnich tygodni.  Polityk obozu rządowego przypomina, że to Niemcy wywołały II wojnę światową i okupowały terytorium Polski, budując kilkanaście obozów zagłady na naszych ziemiach.

-TSUE – zamknąć z minuty na minute TURÓW i odciąć 3 miliony Polaków od dostaw energii (szpitale itd). Więzień Auschwitz S. Zalewski nie może dochodzić sprawiedliwości przed polskim sądem za zwrot „polskie obozy” użyty przez niemieckie media.. bezprawie TSUE, a nie sprawiedliwość.. – napisała na Twitterze.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij