Najnowsze wiadomości z kraju

Skandaliczny atak Senyszyn na Jana Pawła II i kard. Wyszyńskiego: “To przez nich kościół stał się przystanią dla pedofilów”

Podczas piątkowej debaty w Sejmie wybierano patronów na rok 2021, wśród których znalazł się kardynał Stefan Wyszyński. Nie spodobało się to niektórym politykom Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej, którzy zaczęli atakować Kościół Katolicki.

Oprócz Wyszyńskiego wśród patronów nadchodzącego roku są: Stanisław Lem, Cyprian Kamil Norwid, Krzysztof Kamil Baczyński oraz Tadeusz Różewicz. Z kolei sam rok 2021 będzie Rokiem Konstytucji 3 maja.

Wybór byłego prymasa Polski nie spodobał się parlamentarzystom. Przeciwko Wyszyńskiemu zagłosowało 48 posłów, z czego – 34 z Lewicy, 13 z Koalicji Obywatelskiej oraz 1 poseł niezrzeszony. Jednym z polityków KO, którzy mieli zastrzeżenia wobec postaci kardynała był Franciszek Staszewski, który na Twitterze był przeciwny upamiętnianiu jakiegokolwiek przedstawiciela kościoła, “który wciąż broni i kryje sprawców pedofilii”.

Jednak największe oburzenie wywołały słowa Joanny Senyszyn. Posłanka Lewicy podczas swojego wystąpienia na mównicy zaczęła atakować Stefana Wyszyńskiego, a także Jana Pawła II twierdząc, że to przez nich “kościół stał się bezpieczną przystanią dla pedofilów”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij