Najnowsze wiadomości z kraju

Skandaliczny akt wandalizmu w kościele. Zdewastowano świątynię i zniszczono figury

Nieznani sprawcy zdewastowali w środę kościół w Malni na Opolszczyźnie. Zniszczone zostały figury Matki Bożej oraz św. Antoniego.

W środę w godzinach popołudniowych doszło do zniszczenia wnętrza kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Malni na Opolszczyźnie. Sprawca lub sprawcy uszkodzili figurę Matki Bożej oraz figurę św. Antoniego.

To wydarzenie jest silnym duchowym uderzeniem w naszą wspólnotę parafialną – przyznał proboszcz paraf ks. Hubert Sklorz. W rozmowie z portalem tvp.info duchowny przekazał, że sprawa została zgłoszona na policję i odbyły się już oględziny miejsca zdarzenia.

To kolejny w ostatnich dniach akt wandalizmu, do którego dochodzi w miejscu kultu religijnego. W nocy  13 na 14 maja wandale wzięli za cel kapliczkę w Łaskarzewie (woj. mazowieckie) i zniszczyli znajdującą się tam figury Marki Bożej i św. Bernardyn. Uszkodzeniu uległ także obraz Jezusa Miłosiernego.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij