Publicystyka

Skandaliczne słowa Lisa i Tuska. Ależ manipulacja

Dziś mijają 2 lata od śmierci Pawła Adamowicza. Tragiczne wydarzenia z Gdańska stały się doskonałą pożywką dla znanych internetowych hejterów: Tomasza Lisa i Donalda Tuska. Obaj panowie podzielili się swoimi refleksjami na temat tego, kto odpowiada za śmierć prezydenta Gdańska. Nie wstyd Wam pisać takie rzeczy?

Minęły dwa lata od tragicznego zamachu na Pawła Adamowicza, a proces jego zabójcy nawet się nie rozpoczął. Bezkarni pozostają też organizatorzy nagonki ich polityczni patroni, a nienawiść wciąż wylewa się z mediów publicznych. Nie zapomnimy ani ofiary, ani sprawców – dał sygnał do ataku były premier, jawnie i bezpodstawnie obarczając winą za śmierć Adamowicza telewizję publiczną.

Wypowiedź Tuska jest skandaliczna, bowiem z informacji podawanych przez prokuraturę nie wynika, jakoby motywacje sugerowane przez byłego premiera, były tymi, którymi kierował się zabójca.

Koszmarne insynuacje swojego idola szybko podchwycił jego ulubiony pluszak Tomasz Lis, który na Twitterze zaczął dalej podawać tę narrację.

Wszyscy znamy inspiratorów zamordowania Pawła Adamowicza. Nie trzeba ich szukać. Wystarczy włączyć telewizor – czytamy.

Nie on jeden zresztą. Nachalne i bezpodstawne sugerowanie, że za śmiercią Adamowicza stoją prawicowe media zostało najwyraźniej wpisane w “przekazy dnia” w środowisku Platformy Obywatelskiej. W podobnym tonie wypowiadał się między innymi Borys Budka – szef partii.

Szkoda, że głosu w sprawie nie zabrał Sławomir Neumann. On swego czasu na temat Adamowicza miał do powiedzenia bardzo dużo…

Źródło: Autor: Piotr Filipczyk
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij