Publicystyka

Skandaliczne kłamstwo portalu Jewish.pl! Oskarżyli Polaków o przyczynienie się do śmierci 200 tysięcy Żydów

Prof. Maciej Gdula opublikował nie tak dawno głośny wpis, w którym oskarżył Polaków o przyczynienie się do wymordowania ok. 200 tysięcy Żydów podczas II Wojny Światowej. Teraz w ślad za nim idzie również portal Jewish.pl, który postanowił powielić kłamstwo posła Lewicy.

-Polacy pomagali Żydom. Naszym sprawiedliwym rodakom udało się uratować być może nawet 100 tys Żydów. Polacy mordowali Żydów. Naszym rodakom udało się zamordować być może nawet 200 tys. Żydów. Te liczby mówią całą prawdę – napisał Maciej Gdula na Twitterze, przyznając, iż opiera się na danych zebranych przez badaczy Holocaustu, którymi są prof. Grabowski, Engelking i Gross.

Jego post spotkał się z ogromną krytyką. Przede wszystkim z powodu skandalicznego kłamstwa, jakie jest w nim zawarte, dotyczące współudziału Polaków w zagładzie Żydów. Wspomniane liczby zostały po raz pierwszy przedstawione przez nieżyjącego już badacza Holocaustu Szymona Datnera. Instytut Pamięci Narodowej uznał je z kolei, jako fałszywe i odbiegające od prawdy.

Tymczasem w obronie posła Lewicy stanął portal Jewish.pl, z którym powiązana jest m.in. Katarzyna Markusz. Najpierw zaczęli polemizować z dziennikarzem Marcinem Makowskim, który skrytykował wpis parlamentarzysty, twierdząc, iż ten nie zna historii. W pewnym momencie zdecydowali się nawet porównać tragiczne wydarzenia sprzed ponad 70 lat do… obecnego kryzysu na granicy polsko-białoruskiej.

-Za 70 lat oficjalna narracja będzie taka, że to biskupi z rządem biegli z pomocą dla uchodźców, a powstrzymywał ich Sterczewski. Tak właśnie wygląda zakłamywanie historii. Dziś nie mogą zaakceptować faktu, że w czasie wojny Polacy przyczynili się do śmierci 200 tys. Żydów – czytamy we wpisie Jewish.pl.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij