Publicystyka

Skandaliczna grafika “Wysokich obcasów”. Matka Boska przedstawiona jako zwolenniczka Strajku Kobiet

W najnowszym wydaniu “Wysokich obcasów” pojawiła się bulwersująca grafika profanująca Maryję. Matka Boska przedstawiana jest na niej jako… zwolenniczka Strajku Kobiet.

“Wysokie obcasy” stanowią weekendowy dodatek do “Gazety Wyborczej”. W najnowszym wydaniu sporo uwagi poświęcono Ogólnopolskiemu Strajkowi Kobiet, a przede wszystkim liderce tego ugrupowania – Marcie Lempart. Autorzy magazynu nie szczędzą w nim pochwał oraz ciepłych słów pod adresem proaborcyjnej aktywistki, która ma się cechować “klasą” oraz “brutalną szczerością”. To właśnie dzięki niej dobiegający końca 2020 rok miał być “mimo wszystko wspaniały”, gdyż liderka Strajku Kobiet “porwała nas do wolności” – opisuje redaktor naczelna “WO” Aleksandra Klich, która chwilę później nawiązała do oburzającej grafiki, jaka znalazła się w magazynie.

– W końcu nawet Matka Boska założyła maseczkę z błyskawicą – na rysunku Marty Frej – czytamy.

Grafika przedstawia Maryję, która na twarzy ma założoną czarną maseczkę z czerwoną błyskawicą Strajku Kobiet, a także trzyma czarną parasolkę, która również stanowi jeden z symboli proaborcyjnych manifestacji. Obok niej pojawiły się natomiast krótkie życzenia od redakcji “Wysokich obcasów”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij