Najnowsze wiadomości z kraju

Komu przeszkadza prawda o niemieckich zbrodniach na polskich dzieciach? Skandaliczna cenzura na Facebooku

– Facebook po raz kolejny zablokował posty IPN dotyczące niemieckich zbrodni na polskich dzieciach. 6 lutego 2021 roku FB zablokował angielskojęzyczne konto Instytutu Pamięci Narodowej. Powodem był post sprzed siedmiu miesięcy dotyczący niemieckich planów germanizacji polskich dzieci… – poinformował Instytut Pamięci Narodowej.

📢 KOMUNIKAT IPN❗

Facebook po raz kolejny zablokował posty IPN dotyczące niemieckich zbrodni na polskich dzieciach❗

6…

Opublikowany przez Instytut Pamięci Narodowej Poniedziałek, 8 lutego 2021

Portal Facebook zablokował angielskojęzyczne konto Instytutu Pamięci Narodowej. Zdaniem decydentów, tzw. “standardy Facebooka” naruszał wpis sprzed siedmiu miesięcy, który dotyczył niemieckich planów germanizacji polskich dzieci.

– Przypomnijmy, że w czasie II wojny światowej tylko w tzw. Aktion Zamosc Niemcy odebrali rodzicom 30 tysięcy dzieci wywożąc je do obozów (w tym do specjalnego obozu w Łodzi) i fabryk na terenie Niemiec. Oddawano je także niemieckim rodzinom do germanizacji. Zbrodnia ta, jedna z najokrutniejszych w czasie II wojny światowej była sądzona podczas procesu norymberskiego. Symbolem tej akcji m.in. są losy Czesławy Kwoki, która wysiedlona z Zamojszczyzny trafiła do Auschwitz, gdzie została zabita zastrzykiem z fenolu. Miała 14 lat – przypomniał IPN.

Dlaczego próby opowiadania tragicznej historii polskich dzieci są blokowane w mediach społecznościowych? Nie wiadomo. Nie sposób dowiedzieć się tego, komu nie podoba się przypominanie faktów historycznych? Portal nie chce odnosić się do faktów cenzurowania informacji. Warto jednak dodać, że obecna blokada nie jest pierwszą próbą cenzurowania takich i podobnych informacji historycznych. Wcześniej zablokowano możliwość zagranicznej promocji filmu IPN o niemieckim obozie w Łodzi, do którego trafiło około 3000 dzieci.

– IPN protestuje przeciwko cenzurowaniu informacji dotyczących niemieckich zbrodni podczas II wojny światowej – czytamy w komunikacie umieszczonym na stronach Instytutu.

Źródło: IPN Autor: AC
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij