Najnowsze wiadomości z kraju

Skandal! Zdewastowano pomnik śp. Lecha Kaczyńskiego. Umieszczono na nim podobiznę Jaruzelskiego

Jak informuje portal TVP Info w Szczecinie zdewastowano pomnik śp. Lecha Kaczyńskiego, znajdujący się przed budynkiem Zarządu Regionu Pomorza Zachodniego NSZZ „Solidarność”. Monument został oblepiony plakatami Strajku Kobiet, a także podobiznami generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Plakaty są oczywistym nawiązaniem do rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i pojawia się na nich hasło “To jest wojna” oraz grafika zestawiająca podobizny Jarosława Kaczyńskiego oraz Wojciecha Jaruzelskiego. Sprawa jest badana przez zachodniopomorską “Solidarność”.

Portal TVP Info przypomina jednak, iż bracia brali czynny udział w opozycji antykomunistycznej w okresie PRL, o czym wandale albo nie wiedzieli albo postanowili to zignorować. W czasie stanu wojennego Lech Kaczyński został internowany do Strzebielinka od 13 grudnia 1981 do 15 października 1982.  W tym czasie Jarosław Kaczyńskiego wspomagał m.in. strajkującą załogę Huty Warszawa.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij