Najnowsze wiadomości z kraju

Skandal! Wandal zdewastował Grób Nieznanego Żołnierza. Swoim “wyczynem” pochwalił się w sieci

Do skandalicznego zajścia doszło w okolicach Chałup (woj. pomorskie). Młody wandal zniszczył Grób Nieznanego Żołnierza, upamiętniający żołnierzy, którzy oddali swoje życie w obronie Polski we wrześniu 1939 roku. Swoim “wyczynem” lewicowy aktywista pochwalił się na jednym z forów internetowych, gdzie udostępnił nagranie z całego zajścia.

Do oburzającego wydarzenia doszło w lesie pomiędzy Władysławowem, a Chałupami przy wejściu nr 4 Chałupy. Wandal zdewastował grób upamiętniający polskich żołnierzy, którzy polegli we wrześniu 1939 roku. Z mogiły został wyrwany drewniany krzyż, na którym chuligan wymalował m.in. męskie genitalia, a także została wyrwana z niego figurka Jezusa Chrystusa. Dodatkowo aktywista zniszczył leżące pod nim znicze, a na drzewach pozostawił symbole Strajku Kobiet namalowane sprejem.

Podobnego czynu dopuścił się także wobec metalowego pomnika przymocowanego do głazu. Z tą jednak różnicą, że nie udało mu się go wyrwać.

-Co roku zapalamy tam znicz na 1 września. Gdy dochodzą do nas tego typu informacje, pięść sama się zaciska. Postaramy jak najszybciej uporać się z tym aktem wandalizmu – poinformowali jako jedni z pierwszych miejscowi kibice Arki Gdynia.
Swoim “wyczynem” wandal pochwalił się na jednym z forów internetowych, który wrzucił nawet filmik wideo z całego zajścia. Do materiału udało się dotrzeć fanom gdyńskiego zespołu, na którym widać, jak młody aktywista najpierw sprejem maluje po okolicznych drzewach, a następnie zabiera się za pomnik. Chuligan wyposażony był w toporek, dzięki któremu zdołał zniszczyć okoliczne znicze, a także wyrwać drewniany krzyż. Aktywista następnie zabrał ze sobą krzyż na plażę, skąd wyrwał figurkę Jezusa, a chwilę później wrzucił do morza. [LINK do materiału wideo]
Policji udało się ująć sprawcę całego zajścia. Jest nim 21-letni mieszkaniec powiatu puckiego. Teraz wandal odpowie za publiczne znieważenie przydrożnych kapliczek, pomnika upamiętniającego Żołnierzy Poległych oraz obrażenie uczuć religijnych, za które grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.
Na szczęście dzięki pomocy kibiców Arki, lokalnych działaczy Konfederacji, a także strażaków z OSP Władysławowo udało się usunąć większość powstałych zniszczeń.
Źródło: Stefczyk.info na podst. Telewizja Bałtycka/ Facebook Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij