Najnowsze wiadomości z kraju

Skandal w policji. Funkcjonariusze oszukiwali seniorów metodą „na policjanta”

Funkcjonariusze gliwickiej policji mieli oszukiwać starszych mieszkańców woj. śląskiego metodą „na policjanta”. Ich nielegalne poczynania wyszły na jaw, gdy dokonali innej kradzieży.

O sprawie sześciu policjantów z Gliwic informuje Polsat News. Ich przełożeni odkryli, że podwładni postępują niezgodnie z literą prawa, gdy z depozytu zmarłej w wypadku osoby zniknęły pieniądze. Mundurowi byli odpowiedzialni za ich dostarczenie ze szpitala do rodziny zmarłej osoby. Jednak do bliskich dotarła tylko część pieniędzy, ponieważ resztą mieli podzielić się funkcjonariusze.

Po pewnym czasie okazało się, że mundurowi mogą stać za innymi przestępstwami. Policjanci z Gliwic mieli okradać starsze osoby metodą „na policjanta”.  Wykorzystywali do tego celu swoje służbowe mundury i sprzęt. Z kolei ofiary mieli typować na podstawie informacji służbowych.

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zawiesiła w ostatnim czasie kilku funkcjonariuszy. Przeciwko nim prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne.

Nie ma miejsca, nie ma zgody na to, aby osoby, które noszą mundur i mają stać na straży bezpieczeństwa sami łamali prawo i przepisy. Na pewno dołożymy wszelkich starań, by żadna osoba, która brała udział w tym procederze nie pozostała w służbie i nie pozostała bezkarna – powiedziała cytowana przez Polsat News kom. Sabina Chyra-Giereś z KWP w Katowicach.

Dla takich osób nie ma miejsca w naszej formacji – dodała.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij