Najnowsze wiadomości z kraju

Skandal w konsulacie Niemiec. Wiceprezydent Wrocławia poprosił Niemców o… wiarę w polską demokrację

Wiceprezydent Wrocławia Sebastian Lorenc związany z PO na przyjęciu w niemieckim konsulacie odniósł się w wystąpieniu do bieżących wydarzeń w kraju. Komentował działania partii politycznych i prosił Niemców o wiarę w polską demokrację – relacjonuje “Gazeta Wrocławska”.

– Do skandalicznej sytuacji doszło w Konsulacie Generalnym Niemiec we Wrocławiu. Podczas okolicznościowego spotkania, tzw. przyjęcia letniego, które zgromadziło przedstawicieli polskich i niemieckich władz, środowisk biznesowych, kultury, organizacji społecznych i samorządowców, głos zabrał wiceprezydent Wrocławia, Sebastian Lorenc (PO). Jego polityczne przemówienie zbulwersowało wielu uczestników wydarzenia. Polityk Platformy Obywatelskiej odniósł się w wystąpieniu do bieżących wydarzeń w kraju. Komentował działania partii politycznych i prosił Niemców o wiarę w polską demokrację – czytamy w “Gazecie Wrocławskiej”.

Pismo przytacza słowa Lorenca:

– W spocie jednej z partii politycznych haniebnie zagrano pamięcią ofiar Auschwitz. Niezrównoważony osobnik z mandatem posła rozbił ważne spotkanie polsko – niemieckie. Wiecie Państwo, że nie tak powinny wyglądać relacje polsko – niemieckie. To wszystko co się wydarzyło napawa nas smutkiem i zażenowaniem. Chciałem powiedzieć jedną rzecz, proszę pamiętać, że ludzi dobrej woli w Polsce i we Wrocławiu jest więcej. Proszę Was wszystkich bardzo, żebyście nie tracili wiary w polską demokrację. Nie traćcie wiary w Polskę, nie traćcie wiary w samorząd, nie traćcie wiary we Wrocław – mówił do zgromadzonych wiceprezydent Wrocławia.

https://twitter.com/matt_magdziarz/status/1664200984355110913

Zastępca Jacka Sutryka mówił również o zbliżających się wyborach. Wyraził przekonanie, że ich wynik sprawi, że relacje Polski i Niemiec ulegną poprawie:

– Chcę was zapewnić, że wkrótce nadejdą dni, kiedy Polska znowu zacznie się uśmiechać. A wiecie do kogo uśmiechnie się jako pierwsza? Do Niemiec! Trzymajcie kciuki za Polskę, trzymajcie kciuki za Wrocław! Zwyciężymy! – zakończył, a część zebranych nagrodziła wystąpienie brawami – pisze “Gazeta Wrocławska”.

W tekście zamieszczono również komentarz wicemarszałka województwa dolnośląskiego Marcina Krzyżanowskiego z PiS.

– Niestety byłem dzisiaj świadkiem zwykłego draństwa. Są granice wyrażania niechęci w stosunku do własnego kraju oraz prowadzenia kampanii politycznej. Na pewno takim miejscem nie jest teren konsulatu bez względu na to jaki kraj reprezentuje. To brak odpowiedzialności i wyraz krótkowzroczności – ocenił w rozmowie z “Gazetą Wrocławską” Krzyżanowski.

Źródło: (PAP) Autor: mml/ godl/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij