Najnowsze wiadomości z kraju

Skandal w Gdańsku. Sierp i młot na krzyżach Poległych Stoczniowców

Policja poszukuje wandali, którzy zdewastowali pomnik Poległych Stoczniowców w Gdańsku. Na jednym z krzyży widnieje napis: “Wybory nie. Wojna ludowa tak!”.

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku podinsp. Magdalena Ciska przekazała PAP, że w piątek przed godz. 10 policjanci odebrali zgłoszenie, że na placu Solidarności doszło do uszkodzenia pomnika Poległych Stoczniowców poprzez namalowanie na nim napisów oraz rysunku w kolorze czerwonym.

“Funkcjonariusze grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Policjanci sprawdzają pobliski teren pod kątem obecności kamer monitoringu. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców przestępstwa” – poinformowała.

Wstępnie, zdarzenie to zakwalifikowano jako przestępstwo propagowania ustroju totalitarnego.

Źródło: PAP Autor: Dariusz Sokolnik
Fot. gdansk.pl

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij