Wiadomości sportowe z kraju i świata

Skandal podczas finału MŚ. Prezes federacji pocałował złotą medalistkę w usta

Reprezentacja Hiszpanii zwyciężyła w kobiecych mistrzostwach świata w piłce nożnej. Historyczny triumf przyćmił swoim zachowaniem prezes tamtejszej federacji. Podczas ceremonii medalowej, pocałował jedną z zawodniczek w usta.

W niedzielnym finale kobiecego mundialu górą były Hiszpanki. Piłkarki z Półwyspu Iberyjskiego pokonały Anglię 1:0. Jedynego gola w spotkaniu w 29. minucie strzeliła zawodniczka Realu Madryt Olga Carmona Garcia. Okazję do podwyższenia wyniku miała w drugiej połowie Jenifer Hermoso, jednak nie wykorzystała rzutu karnego.

Świadkiem historycznego sukcesu był prezes hiszpańskiej federacji Luis Rubiales. Po ostatnim gwizdu działacz zszedł z trybun, by wziął udział w ceremonii medalowej. To właśnie wtedy dopuścił się zachowania, które wywołało kontrowersje.

Gdy rozdawano medale, 45-latek gratulował m.in. Hermoso. Rubiales na tyle serdecznie wyściskał swoją atakującą, że ostatecznie pocałował ją w usta.

Incydent podczas ceremonii skomentowała sama zawodniczka. Przyznała, że nie podobało jej się to co zrobił prezes federacji.

Nie podobało mi się to, ale co mogłam zrobić? – powiedziała 33-latka.

Źródło: stefczyk.info/na podst.meczyki Autor: MS