Publicystyka

Skandal! Francuskie radio opublikowało wpis o “polskiej odpowiedzialności za Holocaust”

Nie ustają skandaliczne oskarżenia Polski o współudział w Holocauście. Tym razem oburzający wpis opublikowało radio France Culture, wchodzące w skład Radio France.

Fake news nt. “polskich obozów śmierci” w zagranicznych mediach przewija się już od kilku lat. Polska strona już wielokrotnie interweniowała w tego typu sprawach – przypominając, iż obozy koncentracyjne zostały zbudowane przez nazistowskie Niemcy na okupowanych polskich terenach. Niestety skutkuje to tylko na chwilę, a oburzające kłamstwo powraca co jakiś czas.

Tym razem fake newsa powieliła francuska rozgłośnia France Culture, wchodząca w skład Radio France. Na swoim twitterowym profilu opublikowali wpis oraz artykuł, w których poruszyli kwestię “polskiej odpowiedzialności za zagładę Żydów”.

Polska chciałaby zakazać jakiegokolwiek przywoływania swojej odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę. Ustawa miałaby karać tych, którzy używaliby określenia »polskie obozy śmierci«. Zaprzeczenie państwa, które stawia historyków przed sądem – czytamy w ich wpisie.

https://twitter.com/franceculture/status/1360110381922983940

Co ciekawe jako zdjęcie ilustrujące wybrano fotografię Gdańska, znajdującego się pod hitlerowską okupacją.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Tysol Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij