Najnowsze wiadomości z kraju

Siłownie i kluby fitness znalazły sposób na działanie zgodne z prawem. “Po kontroli okazało się, że mogą funkcjonować”

Nie mamy podstaw do zamknięcia siłowni, ponieważ działają zgodnie z prawem; są zarejestrowane pod innym kodem Polskiej Klasyfikacji Działalności – poinformował w środę PAP dyrektor ostrowskiego sanepidu Tadeusz Biliński.

Biliński wyjaśnił, że powodem “normalnego funkcjonowania siłowni bez zakłóceń jest kod, pod którym się zarejestrowały. Ten numer to PKD 85.51, czyli pozaszkolne formy działalności sportowej. Nie jest ujęty w rozporządzeniu Ministra Zdrowia i obiekty pod tym kodem mogą działać”.

W Ostrowie Wlkp. działa pięć siłowni i klubów fitness. Sanepid otrzymał adresy od miejscowej policji w celu przeprowadzenia kontroli.

“Na razie skontrolowaliśmy trzy z nich i okazało się, że mogą funkcjonować. Po prostu dostosowali się, być może zmienili swoje PKD teraz, ale w ten sposób uniknęli zarzutu, że działają niezgodnie z prawem” – powiedział Biliński.

Dyrektor dodał, że wszystkie zmiany PKD oraz rejestracje odbywają się w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej RP na stronie www.firma.gov.pl. p

Źródło: PAP Autor: Ewa Bąkowska
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Trump porozmawiał z Zełenskim

policjanci 0 0

Tragiczny wypadek na A2. Pięć osób w stanie krytycznym

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij