Najnowsze wiadomości z kraju

Sikorski nie przebiera w słowach. Były szef MSZ atakuje Jarosława Kaczyńskiego

Cały czas nie milkną echa ws. sporu dotyczącego nowelizacji ustawy o Krajowe Rady Radiofonii i Telewizji, nazywanej potocznie “Lex TVN”. Głos w tej sprawie zabrał Radosław Sikorski, który postanowił zaatakować Jarosława Kaczyńskiego.

Zdaniem było szefa polskiej dyplomacji obóz Zjednoczonej Prawicy pragnie uczynić z Polski “skansen nacjonalistyczno-klerykalny”, w czym ma przeszkadzać istnienie niezależnych i prywatnych mediów. Porównał to wręcz do praktyk stosowanych w Rosji przez administrację Władimira Putina, czy nawet przez Turcję i tamtejsze władze z Erdoganem na czele.

-Mam wrażenie, że Kaczyński w piętkę goni, że to są schyłkowe klimaty oszalałego dyktatorka i że to może mu się nie udać. Ale różne szalone pomysły już przeprowadzał, więc trudno mieć pewność – twierdził gość Onetu.

Sikorski odniósł się również do ostatnich sondaży, w których Koalicja Obywatelska notuje chwilowo rosnące oparcie, związane głównie z powrotem Donalda Tuska. Europoseł był zdziwiony, iż Prawo i Sprawiedliwość wciąż znajduje się na czele i cieszy się sympatią 1/3 respondentów. Polityk KO zarzucał formacji Kaczyńskiego “kłamanie ws. katastrofy smoleńskiej oraz wykorzystywanie jej w celach politycznych” oraz “korupcję i nepotyzm na gigantyczną skalę”. Jego zdaniem rząd Zjednoczonej Prawicy obecnie dąży do wojny z USA i Unią Europejską i jest zaskoczony, że pomimo tego nadal cieszy się największym poparciem.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Onet Autor: JD
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij