Publicystyka

Sierakowski diagnozuje kłopoty opozycji. “Problem naszej strony jest taki, że tu się dobrze żyje”

– Problem naszej strony jest taki, że tu się dobrze żyje. Rządzi ten PiS już 8 lat, ale tu się cały czas się nieźle żyje. Drogi są. Nikt cię nie pobije na ulicy, do więzień nie wsadzają, nie rozstrzeliwują – w taki sposób kłopoty opozycji diagnozował na kanale “Imponderabilia” na Youtube lewicowy publicysta Sławomir Sierakowski.

Dziennikarz zastanawiał się, jakie są główne problemy opozycji przed jesiennymi wyborami. Ubolewał, iż ciężko jest mobilizować ludzi, bo nie bardzo jest przeciwko czemu protestować. Jednocześnie prowadzący dyskusję i jego interlokutor zgodzili się co do tego, że istnieje dysonans poznawczy powodowany różnicą pomiędzy wizją rzeczywistości prezentowaną przez opozycyjnych dziennikarzy i tym, co ludzie widzą na ulicy.

W dalszej części wywiadu Sierakowski zasugerował, że opozycja się natychmiast zjednoczyć. W przeciwnym wypadku Szymon Hołownia czy Władysław Kosiniak-Kamysz zostaną uznani za “zdrajców”.

Trudni się dziwić, iż zadowolenia z opinii dziennikarza związanego z “Krytyką Polityczną” nie ukrywają politycy PiS:

– Główny problem opozycji z @pisorgpl ? W Polsce w sumie dobrze się żyje i nie ma jak zmobilizować do głosowania przeciw PiS😊 Dobrego dnia! 🌤 – komentował na Twitterze minister Paweł Jabłoński.

 

Źródło: Stefczyk.info za Yt Autor: red.
Fot. Screen YT

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij