Najnowsze wiadomości ze świata

Seria zamachów terrorystycznych w Izraelu. Wśród ofiar turysta z Włoch

W piątek w Izraelu miały miejsce dwa zamachy terrorystyczne. Nie żyją co najmniej trzy osoby.

Pierwszy zamach miał miejsce w pobliżu Efrat na północy Doliny Jordanu. Terroryści ostrzelali samochód, którym podróżowały dwie młode siostry i ich matka. Na skutek ostrzału ich samochód zderzył się z innym pojazdem. Kobiety zginęły na miejscu, a ich matka została ciężko ranna.

Drugi zamach miał miejsce w Tel Awiwie. Ok. 21:25 kierowca samochodu Kia zjechał na chodnik przy plaży i uderzył w idących nim turystów. Następnie jego samochód wywrócił się do góry kołami. Zamachowiec wysiadł z niego i sięgał po karabin, kiedy został zastrzelony przez policjanta, który usłyszał hałas i przybiegł na miejsce zamachu. Życie stracił w nim turysta z Włoch Alessandro Parini, a siedem innych osób odniosło rany.

Sytuacja w Izraelu staje się coraz bardziej napięta. Kilka dni temu policja weszła do meczetu Al-Aksa, gdzie użyli pałek i gumowych kul przeciwko Palestyńczykom. W odpowiedzi na Izrael poleciały rakiety, co z kolei wywołało naloty na Liban i Strefę Gazy. Na razie żadna z palestyńskich organizacji nie wzięła na siebie odpowiedzialności za te zamachy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. AP Autor: WM
Fot. PAP/EPA/ABIR SULTAN

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij