Najnowsze wiadomości z kraju

Seria pobić w zakładach karnych. Osadzeni poważnie ranili funkcjonariuszy

Czworo funkcjonariuszy poszkodowanych, w tym dwoje z ciężkimi obrażeniami. To bilans serii pobić, do których dochodziło na terenie zakładów karnych. W maju miały miejsce trzy takie incydenty.

Funkcjonariusze służby więziennej zostali pobici przez osadzonych. Do takich zdarzeń doszło w zakładzie karnym w Czarnem na Pomorzu, Grójcu oraz Koronowie w Kujawsko-Pomorskiem. Wszystkie incydenty miały miejsce w jednym miesiącu.

W Czarnem, gdy wyprowadzano więźniów na spacer, oddziałowy zwrócił uwagę więźniowi na nieprawidłowy strój. Wówczas osadzony rzucił się na strażnika i brutalnie go pobił. Mężczyzna stracił przytomność, a później okazało się, że doznał licznych złamań twarzoczaszki, oczodołu i nosa.

Funkcjonariusz z Koronowa ma natomiast stłuczony nos. To wynik pobicia, do którego doszło w dyżurce. Osadzony użył przemocy podczas kontroli osobistej.

W Grójcu pobity został dowódca zmiany. Gdy rozmawiał on z osadzonym, więzień uderzył go w twarz. Strażnik upadł, a napastnik zaczął kopać go w głowę. Na ratunek ruszyła funkcjonariuszka, ale ona także została pobita. Kobieta ma uraz barku i głowy. Z kolei u dowódcy stwierdzono złamanie kości twarzy.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RMF FM Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij