Wiadomości sportowe z kraju i świata

Sensacyjne wieści z Warszawy! Mecz Polska – Albania na PGE Narodowym zagrożony

Powiatowy nadzór budowlany ma wątpliwości co do organizacji marcowego meczu reprezentacji Polski na stadionie Narodowym w Warszawie. Choć PZPN zdecydował się na organizację meczu z Albanią właśnie na obiekcie w stolicy, to wszystko stanęło właśnie pod znakiem zapytania.

Mecz Polska – Albania w ramach eliminacji do Euro 2024 miał być powrotem biało-czerwonych na stadion Narodowy w Warszawie. Wcześniej odwołano mecz towarzyski kadry na tym obiekcie z powodu usterki.

Ze stolicy płynęły głosy, że wszystko idzie w dobrą stronę i podopieczni Fernando Santosa będą mogli zagrać na obiekcie, na którym w 2014 roku pokonywali Niemców. Na tym zależało Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej, który pod koniec lutego oficjalnie potwierdził powrót Lewandowskiego i spółki na PGE Narodowy przy okazji marcowego meczu z Albanią.

Gdy do rozegrania spotkania zostały niespełna dwa tygodnie spraw znów staje się niejasna. Wątpliwości co do obiektu ma powiatowy nadzór budowlany.

Do czasu usunięcia wszystkich nieprawidłowości dotyczących konstrukcji dachu na stadionie nie powinny się odbywać imprezy masowe – stwierdziła Joanna Gąsiorowska, p.o. powiatowego inspektora nadzoru budowlanego w Warszawie, cytowana przez „Gazetę Wyborczą”.

Ostateczną decyzję w sprawie rozegrania mecz Polska – Albania na PGE Narodowym w Warszawie ma wydać stołeczny ratusz. To w jego kompetencjach leży wydawanie zgód na organizację imprez masowych.

Zaplanowany na 27 marca mecz z reprezentacją Albanii będzie dla biało-czerwonych drugim sprawdzianem w eliminacjach do Euro 2024. Pierwszym rywalem na drodze do udziału w turnieju będą Czesi, z którymi zmierzymy się 24 marca w Pradze. Mecz z naszymi sąsiadami będzie debiutem Fernando Santosa w roli selekcjonera reprezentacji Polski.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interiasport Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij