Najnowsze wiadomości z kraju

Sensacyjne doniesienia. Szczepienia będą obowiązkowe?

Według nieoficjalnych ustaleń “Super Expressu” Jarosław Kaczyński jest zaniepokojony dotychczasowym przebiegiem akcji szczepień. Prezesa PiS ma nie wykluczać nawet scenariusza, w którym szczepienia miałyby być obowiązkowe.

Wicepremier dotychczas apelował do wszystkich Polaków, aby ci zaszczepili się przeciwko koronawirusowi. Jednak prezes PiS nie jest zadowolony z dotychczasowego tempa przebiegu całej akcji, stąd tez, według “SE”, ma rozważać nawet wprowadzenie niepopularnych decyzji związanych z obowiązkowym szczepieniem.

– Powiedział, że jeżeli argumenty merytoryczne nie trafią do ludzi, jeżeli nawet nagrody w loterii nie przyniosą odpowiednich rezultatów, to państwo będzie musiało sięgnąć po inne środki. Stwierdził, że państwo jest organizacją przymusu i czasem musi z tego skorzystać – powiedziała jedna z parlamentarzystek PiS w rozmowie z tabloidem.

Miałoby to być istotne zwłaszcza z punktu widzenia “Polskiego Ładu”. Bez uzyskania odpowiedniej odporności zbiorowej i uchronienia się w ten sposób przed czwartą falą, niemożliwe będzie realizowanie poszczególnych punktów rządowego programu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy/ Super Express Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij