Wiadomości sportowe z kraju i świata

Sensacja z udziałem legendy polskiej siatkówki. Wywalczył z reprezentacja Niemiec awans na igrzyska

Prowadzona przez Michała Winiarskiego reprezentacja Niemiec wywalczyła awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Sukces drużyny legendy polskiej siatkówki może zaskakiwać, bo o przepustkę do najważniejszego turnieju walczyły takie potęgi jak Włosi czy Brazylia.

Na turniej kwalifikacyjny do IO Niemcy udali się do Rio de Janeiro. W swojej grupie mieli do pokonania Kubę, Ukrainę, Czechy, Iran, Katar oraz Brazylię i Włochy. To właśnie dwie ostatnie drużyny były faworytami do zajęcia dwóch pierwszych miejsc premiowanych awansem. Choć do końca rywalizacji została jeszcze jedna kolejka, to Niemcy sensacyjnie zdobyli już awans na turniej w Paryżu. Co więcej bez względu na wynik ich meczu z Ukrainą, drużyna Michała Winiarskiego zakończy kwalifikacje na pierwszym miejscu.

Poziom na jaki wzbiła się w tym turnieju reprezentacja naszych sąsiadów oddaje fakt, że nie przegrała ani jednego meczu. W żadnym spotkaniu nie doszło nawet do tie-breaku, więc nie stracili oni nawet punktu. Na swojej drodze pokonali m.in. Brazylię (1:3) oraz Włochów (1:3).

Swoją trenerską przygodę Michał Winiarski zaczynał jako asystent w Skrze Bełchatów, a następnie już jako pierwszy szkoleniowiec prowadził Trefl Gdańsk. Z trójmiasta przeniósł się do Zawiercia, gdzie rywalizację w polskiej PlusLidze łączy z prowadzeniem reprezentacji Niemiec. Kadrę objął w 2022 roku, a awans na Igrzyska Olimpijskie jest jego największym sukcesem w roli trenera.

Źródło: stefczyk.info Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij